Alfons KARPIŃSKI „Portret dziewczynki”, 1920

„Portret dziewczynki”, 1920

olej, tektura, 50 x 42,5 cm,
sygn. p.śr.: A. Karpiński / 1920.
Na odwrocie nalepka z 47 aukcji DESA sp. z o.o., gdzie praca została zakupiona.

Cena wywoławcza:
21 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej SSP w pracowni Wyczółkowskiego (1891-1895). Naukę kontynuował w Wiedniu, Monachium i w paryskiej Academie Colarossi. Członek Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i od 1907 wiedeńskiej secesji. Początkowo malował sceny rodzajowe, pejzaże, portrety, z czasem skupił się na martwych naturach i kwiatach. Martwe natury stanowią najliczniejszą i najbardziej znaną grupę tematyczną, w malowaniu kwiatów artysta osiągnął techniczne mistrzostwo.

Poz. 22, „Portret dziewczynki”, 1920 - kontakt