Jan WAŁACH „Pejzaż beskidzki z drzewem”, 1957

„Pejzaż beskidzki z drzewem”, 1957

olej, tektura, 50 x 38,5 cm,
sygn. l.d.: Jan Wałach 24. VIII. 57.
Na odwrocie autorski opis atramentem: Widok na Girową Wielki Połom / i Młoda Górę / Jan Wałach 24. VIII 1957. / zł 800.

Cena wywoławcza:
4 300 zł
Cena uzyskana:
4 500 zł

Malarz, rzeźbiarz, grafik. W latach 1904-1908 studiował w krakowskiej ASP u J. Mehoffera, J. Fałata i F. Ruszczyca. Spędził dwa lata na stypendium w Paryżu. Po powrocie osiadł w rodzinnej Istebnej i z tą miejscowością związał dalsze życie i twórczość. Nie wychodząc poza rodzinną wieś dokumentował świat robót chłopskich, wiejskie obrzędy, portretował gajdoszy, muzykantów, dzieci. Podejmował tematy religijne, interesował się architekturą sakralną, malował beskidzkie pejzaże

Poz. 6, „Pejzaż beskidzki z drzewem”, 1957 - kontakt