Erno ERB „Łodzie w porcie na Helu”, 1933

„Łodzie w porcie na Helu”, 1933

olej, tektura, 34 x 47 cm,
sygn. l.d.: Hel 933 E Erb.

Cena wywoławcza:
9 400 zł
Cena uzyskana:
9 400 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maxa Liebermanna. Jego kompozycje olejne o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 18, „Łodzie w porcie na Helu”, 1933 - kontakt