Alfons KARPIŃSKI „Białe i różowe róże”, ok. 1932

„Białe i różowe róże”, ok. 1932

olej, tektura, 29 x 70 cm,
sygn. p.d.: A. Karpiński.
Na odwrocie drukowana nalepka salonu sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z ul. św. Jana 3 w Krakowie, z tekstem atramentem: Data przyjęcia 1932 / Alfons Karpiński / Róże / olej / 7244.

Cena wywoławcza:
17 500
Cena uzyskana:

Malarz, uczeń krakowskiej SSP w pracowni Wyczółkowskiego (1891-1895). Naukę kontynuował w Wiedniu, Monachium i w paryskiej Academie Colarossi. Członek Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka” i od 1907 wiedeńskiej secesji. Początkowo malował sceny rodzajowe, pejzaże, portrety, z czasem skupił się na martwych naturach i kwiatach. Martwe natury stanowią najliczniejszą i najbardziej znaną grupę tematyczną, w malowaniu kwiatów artysta osiągnął techniczne mistrzostwo.

Poz. 24, „Białe i różowe róże”, ok. 1932 - kontakt