Ludwik STASIAK „Aleja z kwitnącym bzem”, 1914

„Aleja z kwitnącym bzem”, 1914

olej, tektura, 101 x 70 cm,
sygn. l.d.: Ludwik Stasiak 1914

Cena wywoławcza:
15 000 zł

Malarz, publicysta, studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz malarstwo u Jana Matejki w krakowskiej SSP (1879-1886). Naukę uzupełniał w Monachium i Wiedniu. Po powrocie do Polski w 1902 zamieszkał w Bochni, a następnie w Krakowie. Najczęściej posługiwał się technika olejną, malował martwe natury, portrety, sceny rodzajowe, pejzaże.

Poz. 23, „Aleja z kwitnącym bzem”, 1914 - kontakt