10 października 2020 - godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

: model 260, głowa biskwitowa, szklane, brązowe, zamykające się oczy, malowane rzęsy i brwi, usta otwarte z widocznymi ząbkami, blond peruka, dziewięcioczęściowy kompozytowy korpus z przegubami kulowymi, sukienka z kremowego atłasu z koronkami, koronkowy czepek, bawełniane długie majtki, dł. 56 cm; na korpusie czerwony stempel: Germany / 3369, sygnowana z tyłu głowy: Made in Germany / JDK / 260 (Johann Daniel Kestner Jr., Waltershausen, Turyngia, Niemcy). Stan zachowania: dr. pęknięcia w partiach ramion i na korpusie u nasady szyi.
Niemcy, ok. 1920
LALKA „CHARACTER CHILD” J.D. KESTNER, ok. 1920
model 260, głowa biskwitowa, szklane, brązowe, zamykające się oczy, malowane rzęsy i brwi, usta otwarte z widocznymi ząbkami, blond peruka, dziewięcioczęściowy kompozytowy korpus z przegubami kulowymi, sukienka z kremowego atłasu z koronkami, koronkowy czepek, bawełniane długie majtki, dł. 56 cm; na korpusie czerwony stempel: Germany / 3369, sygnowana z tyłu głowy: Made in Germany / JDK / 260 (Johann Daniel Kestner Jr., Waltershausen, Turyngia, Niemcy). Stan zachowania: dr. pęknięcia w partiach ramion i na korpusie u nasady szyi. Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
1 200 zł

Poz. , Aukcja nr 187 - 10. 10. 2020 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 187 - 10. 10. 2020 - kontakt

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
MASKA „JAPONKA” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wym.: 23,5 x 12cm; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice” / Ręcznie malowane. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960 (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 206, il. 33).
Cena wywoławcza:
1 000 zł

: porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką;
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”.
Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na dziobku mlecznika.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
SERWIS DO KAWY „KALIPSO” STEATYT
porcelana, farby lustrowe, złocenie; dzbanek do kawy (wys. 22 cm), dzbanek do mleka (wys. 12 cm), cukiernica ( wys. 10 cm), 6 filiżanek (wys. 6 cm), 6 spodków (12 x 10,5 cm) i 6 talerzyków deserowych (15 x 13,5 cm), dekoracja reliefowa z nieregularną złoconą siatką; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice / Made in Poland”. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na dziobku mlecznika. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, ss. 94-95, il. 12).
Cena wywoławcza:
1 800 zł

: mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 23 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki, trapezoidalny korpus z zachodzących na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie w narożniku szkła.
Warszawa, ok. 1935
(źródło: https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
KOSZYK ZE SZKŁEM WG PROJEKTU JULII KEILOWEJ
mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 23 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki, trapezoidalny korpus z zachodzących na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie w narożniku szkła. Warszawa, ok. 1935 (źródło: https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
Cena wywoławcza:
2 500 zł
Cena uzyskana:
4 200 zł

: stop cynowy „Britannia”, szkło bezbarwne, wys. 41 cm;
kolista stopa i wylew ujęte w ażurową oprawę, połączone trójkątnym ażurowym uchwytem, oprawa stopy na 4 nóżkach, dekorowana medalionami z profilami kobiecymi, których rozwiane włosy oplatają dzban, oprawa wylewu z reliefowym motywem kwiatowym, dziobek wyniesiony, sercowaty ażurowy korek z reliefową dekoracja roślinną;
sygn. na oprawie stopy: Plewkiewicz, Warszawa, 1/0 B.
Warszawa, ok. 1910.
Podobny dzban firmy WMF z zielonym szkłem opisany i reprodukowany w: „Cyna. Zbiory Muzeum Mazowieckiego w Płocku”, KAW, Warszawa 1992, s. 112, il. 123.
DZBAN SECESYJNY PLEWKIEWICZ
stop cynowy „Britannia”, szkło bezbarwne, wys. 41 cm; kolista stopa i wylew ujęte w ażurową oprawę, połączone trójkątnym ażurowym uchwytem, oprawa stopy na 4 nóżkach, dekorowana medalionami z profilami kobiecymi, których rozwiane włosy oplatają dzban, oprawa wylewu z reliefowym motywem kwiatowym, dziobek wyniesiony, sercowaty ażurowy korek z reliefową dekoracja roślinną; sygn. na oprawie stopy: Plewkiewicz, Warszawa, 1/0 B. Warszawa, ok. 1910. Podobny dzban firmy WMF z zielonym szkłem opisany i reprodukowany w: „Cyna. Zbiory Muzeum Mazowieckiego w Płocku”, KAW, Warszawa 1992, s. 112, il. 123.
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
3 400 zł

stop cynowy „Britannia”, szkło bezbarwne szlifowane, wys. 24 cm;
kolista stopa i wylew ujęte w ażurową oprawę, połączone trójkątnym ażurowym uchwytem, oprawa stopy na 4 nóżkach, dekorowana medalionami z profilami kobiecymi, których rozwiane włosy oplatają dzban, oprawa wylewu z reliefowym motywem kwiatowym, dziobek wyniesiony, korek sercowaty z reliefową dekoracja roślinną;
Warszawa, ok. 1910.
PARA KARAFEK SECESYJNYCH PLEWKIEWICZ
stop cynowy „Britannia”, szkło bezbarwne szlifowane, wys. 24 cm; kolista stopa i wylew ujęte w ażurową oprawę, połączone trójkątnym ażurowym uchwytem, oprawa stopy na 4 nóżkach, dekorowana medalionami z profilami kobiecymi, których rozwiane włosy oplatają dzban, oprawa wylewu z reliefowym motywem kwiatowym, dziobek wyniesiony, korek sercowaty z reliefową dekoracja roślinną; sygn. na oprawie stopy: Plewkiewicz, Warszawa, 1/0 B. Warszawa, ok. 1910.
Cena wywoławcza:
2 700 zł

mosiądz, srebrzenie, wym. 23,5 x 22,5 x 5,5 cm; na wspartej na 4 nóżkach falistej podstawie pozioma listwa z ośmioma lampkami na oliwę, krawędzie ekranu dekorowane reliefowymi rocaille`ami, w części środkowej motyw lwów podtrzymujących menorę, zwieńczenie ekranu w formie korony flankowanej przez dwa pawie, z boku ekranu oprawka na świecę, brak dzbanuszka na oliwę; sygn.: orzeł dwugłowy, (w owalu) Fraget/N/Plaque, w owalu  2 młoteczki skrzyżowane z cyrklem, wybity numer modelu: 1945.
Warszawa, XIX/XX w.
LAMPA CHANUKOWA FRAGET
mosiądz, srebrzenie, wym. 23,5 x 22,5 x 5,5 cm; na wspartej na 4 nóżkach falistej podstawie pozioma listwa z ośmioma lampkami na oliwę, krawędzie ekranu dekorowane reliefowymi rocaille`ami, w części środkowej motyw lwów podtrzymujących menorę, zwieńczenie ekranu w formie korony flankowanej przez dwa pawie, z boku ekranu oprawka na świecę, brak dzbanuszka na oliwę; sygn.: orzeł dwugłowy, (w owalu) Fraget/N/Plaque, w owalu 2 młoteczki skrzyżowane z cyrklem, wybity numer modelu: 1945. Warszawa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza:
4 000 zł

miedź srebrzona, drewno z okleiną mahoniową, zielone sukno, wym.: 9 x 78 x 51,5 cm; prostokątne mahoniowe lustro obwiedzione kołnierzem z reliefowym motywem liści akantu, dwa uchwyty z plastycznym motywem winorośli, na spodzie zielone sukno;
sygn. (w owalu): Warszawa / Fraget / Plaque, wybity numer 3.
Stan zachowania: dr. pęknięcia forniru.
Warszawa, 1853-1860
TACA FRAGET
miedź srebrzona, drewno z okleiną mahoniową, zielone sukno, wym.: 9 x 78 x 51,5 cm; prostokątne mahoniowe lustro obwiedzione kołnierzem z reliefowym motywem liści akantu, dwa uchwyty z plastycznym motywem winorośli, na spodzie zielone sukno; sygn. (w owalu): Warszawa / Fraget / Plaque, wybity numer 3. Stan zachowania: dr. pęknięcia forniru. Warszawa, 1853-1860
Cena wywoławcza:
3 800 zł

pojemnik do chłodzenia kieliszków; wysoka, profilowana, kolista stopa, półkulisty, gładki korpus, wydatna falista krawędź z głębokimi wcięciami, obwiedziona profilowaną taśmą, po bokach korpusu dwie antaby z motywem lwich głów, na korpusie grawerowany motyw ptaka, pod nim wstęga z napisem Carpe Diem; wym.: 15 x 20 cm, waga 800 g, srebro pr. 0,925, londyńska cecha z 1912, znak złotnika: G & S Co. Ltd. (Goldsmiths and Silversmiths Co. Ltd., Londyn), na spodzie stopy wybity napis: Goldsmiths and Silversmiths Company / 112 Regent Street W, oraz wybite numery: 11519 / 5. Stan zachowania: dr. wgniecenie na powierzchni korpusu.
SREBRNY POJEMNIK MONTEITH, Londyn 1912
Cena wywoławcza:
4 600 zł