10 października 2020 - godz. 16.00

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wynikami.

Jakob MELCHER : olej, płótno, 63 x 42 cm,
sygn. l.d.: J. Melcher München 1880.
Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie.
Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12.
Obraz po konserwacji.

(Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)
„Sprzedawczyni warzyw z Bałkanów”, 1880
olej, płótno, 63 x 42 cm, sygn. l.d.: J. Melcher München 1880. Na odwrocie ramy nalepka z tekstem atramentem: J. Melcher München / 28 Schillerstr., oraz fragment drukowanej nalepki firmy Kugler & Cie. Obraz o tytule „Gemüse-Verkäuferin in Slavonien” z 1880 był eksponowany na wystawie w Kunstakademie w Dreźnie w 1880 i opisany w katalogu wystawy, s.25, poz. 106. (Katalog der von der Kön. Akademie der bildenden Künste in Dresden alljährlich veranstalteten Kunstausstellung 1880); Friedrich von Boetticher, „Malerwerke des neunzehnten Jahrhunderts”, Pantheon Verlag, Lipsk, 1941, t. II, s. 12. Obraz po konserwacji. (Źródło:https://de.wikisource.org/wiki/Seite:Katalog_Kunstausstellung_Kunstakademie_Dresden_1880_bis_1882.pdf/29)
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
18 000 zł

Poz. , Aukcja nr 187 - 10. 10. 2020 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 187 - 10. 10. 2020 - kontakt

Witold PAŁKA:
olej, płótno, 105 x 174 cm,
sygn. l.d.: Pałka W / 2012
Obraz z kolekcji rodziny Witolda Pałki, reprodukowany w: E. Krzeszowska, „Witold Pałka. Malarstwo”, katalog wystawy, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 27. 09. 2018 - 05 . 01 2019, il. 39.
„Bal”, 2012
olej, płótno, 105 x 174 cm, sygn. l.d.: Pałka W / 2012 Obraz z kolekcji rodziny Witolda Pałki, reprodukowany w: E. Krzeszowska, „Witold Pałka. Malarstwo”, katalog wystawy, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 27. 09. 2018 - 05 . 01 2019, il. 39.
Cena wywoławcza:
39 000 zł
Cena uzyskana: