Michał GORSTKIN WYWIÓRSKI „Zimowy powrót z polowania”

„Zimowy powrót z polowania”

olej, płótno, 67 x 107 cm,
sygn. l.d.: M. G. Wywiórski.
Na krosnach i na płótnie stemple monachijskiej firmy Schachinger & Hermann, Eisenmannstrasse.

Cena wywoławcza:
60 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej, zaprzyjaźniony z J. Brandtem i A. Wieruszem-Kowalskim, pod których wpływem pozostawał. Na stałe osiadł w Berlinie, skąd wielokrotnie wyjeżdżał na plenery malarskie do Wielkopolski. Współpracował z Wojciechem Kossakiem i Julianem Fałatem przy tworzeniu panoram historycznych. Jego rozległe, nastrojowe pejzaże cieszyły się dużym uznaniem w środowisku ziemiańskim. Do wysoko cenionych należą także jego krajobrazy tatrzańskie i morskie.

Poz. 40, „Zimowy powrót z polowania” - kontakt