Rafał POMORSKI „Zaułek”

Rafał POMORSKI „Zaułek”
„Zaułek”

olej, płótno, 92 x 65 cm,
sygn. p.d.: Pomorski

Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 000 zł

Malarz, od 1945 związany z katowickim środowiskiem artystycznym. Studiował w Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych w Warszawie, naukę uzupełniał w Instytucie Sztuk Plastycznych w Krakowie. Od 1947 prowadził pracownię malarstwa w katowickim Wydziale Grafiki, w latach 1963-1964 był kierownikiem Wydziału. Uprawiał malarstwo sztalugowe, ścienne, rysunek i grafikę. W swoich motywach pejzażowych często nawiązywał do tematów śląskich. Jego malarstwo to bogactwo faktur i postkubistycznych rozwiązań, w których przeważa precyzyjna, geometryczna konstrukcja.

Poz. 7, „Zaułek” - kontakt

Rafał POMORSKI „Zaułek”