Feliks Michał WYGRZYWALSKI „Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907

„Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907

olej, sklejka, 50 x 70 cm,
sygn. l.d.: F.M. Wygrzywalski z Egiptu 1907 / „Hamsin”

Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
20 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny arabskie, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności.

Poz. 36, „Wiatr na pustyni egipskiej. Hamsin”, 1907 - kontakt