Erno ERB „Targ we Lwowie”

Erno ERB „Targ we Lwowie”
„Targ we Lwowie”

olej, sklejka, 26 x 37,5 cm,
sygn. l.d.: E Erb.

Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
10 500 zł

Malarz związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Był niezwykle utalentowanym samoukiem, którego twórczość porównywano z malarstwem Maxa Liebermanna. Jego kompozycje olejne o charakterystycznej grubej fakturze, malowane swobodnymi pociągnięciami pędzla, to najczęściej pejzaże miejskie, motywy rodzajowe z kobietami na targu, ukraińskie typy ludowe, martwe natury.

Poz. 23, „Targ we Lwowie” - kontakt

Erno ERB „Targ we Lwowie”