Stanisław BATOWSKI KACZOR „Rzym”, 1898

„Rzym”, 1898

olej, tektura, 14 x 23 cm,
sygn.: Batowski / 1898 Rzym.

Cena wywoławcza:
5 200 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym. Kształcił się w krakowskiej SSP, naukę uzupełniał w akademiach w Wiedniu i Monachium. Podróżował po Hiszpanii, Maroku i Krymie, przebywał w Paryżu i we Włoszech. W latach 1903-1914 prowadził własną szkołę malarstwa we Lwowie. Malował portrety, pejzaże, sceny batalistyczne, podejmował tematy religijne i rodzajowe, uprawiał malarstwo ścienne, wykonywał ilustracje do utworów literackich.

Poz. 38, „Rzym”, 1898 - kontakt