Klaudiusz JĘDRUSIK „Pejzaż z czerwonym dachem”, 1977

„Pejzaż z czerwonym dachem”, 1977

olej, płótno, 57 x 69 cm,
sygn. l.d.: K. Jędrusik.
Na odwrocie sygnatura: Klaudiusz Jędrusik

Cena wywoławcza:
2 000 zł

Malarz, związany z katowickim środowiskiem artystycznym, współzałożyciel i członek grupy St-53, autor niepublikowanego w całości tekstu „Historia grupy St-53”. Studiował w katowickiej Filii ASP w Krakowie. Wcześnie uległ fascynacji Teorią Widzenia Strzemińskiego, inspirował go kubizm analityczny i twórczość Cezanne`a, zajmował się badaniem zjawisk optycznych. Malował również kompozycje nawiązujące do impresjonizmu.

Poz. 9, „Pejzaż z czerwonym dachem”, 1977 - kontakt