Feliks Michał WYGRZYWALSKI „Pejzaż z Capri”, 1923

„Pejzaż z Capri”, 1923

olej, płótno, 50,5 x 80,5 cm,
sygn. p.d.: Capri 1923 / F.M. Wygrzywalski
Na odwrocie naklejka z dedykacją z okazji srebrnych godów i datą: Stalinogród 18. X. 1955 r., na krosnach stempel firmy Iskra & Karmański / Kraków.

Cena wywoławcza:
18 000 zł

Malarz, uczeń akademii monachijskiej i paryskiej Académie Julian. Po 1900 zamieszkał w Rzymie, w 1907 przeniósł się do Lwowa. Poza malarstwem sztalugowym zajmował się scenografią, projektował witraże. Wśród często podejmowanych tematów pejzażowych wiele miejsca zajmują motywy marynistyczne, widoki rzymskiej Campanii i Capri. Tematyka rodzajowa to sceny arabskie, rybacy neapolitańscy, egzotyczne piękności.

Poz. 35, „Pejzaż z Capri”, 1923 - kontakt