Zygmunt STUCHLIK „Odnowa (Erneuerung). Dyptyk”, 1995

„Odnowa (Erneuerung). Dyptyk”, 1995

olej, płótno, wymiary obydwóch części: 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: Stuchlik 95.
Na odwrocie opis autorski: Zygmunt Stuchlik / „Odnowa” („Erneuerung”) / Dyptyk/olej 2x 50 x 70 cm / 1995r.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
13 500 zł

Malarz, grafik, publicysta związany ze śląskim środowiskiem artystycznym, członek ugrupowania Oneiron. W 1957 studiował w katowickiej filii ASP w Krakowie, w pracowni Jana Dutkiewicza. Po wczesnej inspiracji twórczością Strzemińskiego i Cezanne`a, artysta zwrócił się ku malarstwu materii, tworząc reliefowe kompozycje z materiałów „niemalarskich”, dla których odniesieniem była twórczość Antonio Tapiesa. Kolejny etap twórczości to malarstwo symboliczne. W latach 80. powstały liczne rysunki i pastele, w tym czasie artysta poświęcił się działalności publicznej. Prace Zygmunta Stuchlika znajdują się w zbiorach Muzeum Śląskiego, Muzeum Historii Katowic, Muzeum Archidiecezjalnego w Katowicach oraz w zbiorach prywatnych.

Poz. 8, „Odnowa (Erneuerung). Dyptyk”, 1995 - kontakt