Paweł STELLER „Kobieta z Bieszczad. Kobieta z Bojkowszczyzny”, 1937

„Kobieta z Bieszczad. Kobieta z Bojkowszczyzny”, 1937

drzeworyt z teki „Typy polskie”, 28 x 20,3 cm,
sygn. oł. p.d.: P. Steller 1937.; l.d. oł.: Orig. Holzschnitt. Ukrainische Bäuerin.
Grafika reprodukowana i opisana w: „Paweł Steller. Życie i twórczość (1895-1974)”, Muzeum Historii Katowic, Katowice, 2006, s. 10, il. 80.

  • droit de suite

W 1937 artysta otrzymał złoty medal w dziedzinie grafiki na międzynarodowej wystawie w Paryżu za trzy drzeworyty z teki „Typy polskie w drzeworycie”: prezentowaną „Kobietę z Bojkowszczyzny”, „Bartnika z Wołynia”, i „Poleszuka”.

Cena wywoławcza:
1 000 zł

Grafik, malarz, pedagog, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. Studiował we Lwowie, Pradze i grafikę u W. Skoczylasa w warszawskiej SSP. Z technik graficznych uprawiał głównie drzeworyt, z technik malarskich akwarelę. Prace graficzne artysty cechuje perfekcyjne opanowanie warsztatu i realistyczne, wyraziste opracowanie tematu.

Poz. 57, „Kobieta z Bieszczad. Kobieta z Bojkowszczyzny”, 1937 - kontakt