Feliks Kazimierz WYGRZYWALSKI „Handlarz dywanów”

„Handlarz dywanów”

olej, tektura, 40,5 x 60 cm,
sygn. p.d.: F. K. Wygrzywalski.
Na odwrocie opis autorski niebieską kredką: Feliks Kazimierz Wygrzywalski / Handlarz dywanów, oraz numer: 52762

Cena wywoławcza:
4 600 zł

Malarz, syn Feliksa Michała, w latach 1923-1928 uczeń krakowskiej ASP w pracowni J. Mehoffera i W. Jarockiego. Tematyka jego prac nawiązuje do motywów podejmowanych przez ojca, są to więc sceny z arabskich targowisk, pejzaże marynistyczne, akty na nadmorskich plażach, kwiaty. Wystawiał w krakowskim i lwowskim TPSP oraz w warszawskiej Zachęcie.

Poz. 37, „Handlarz dywanów” - kontakt