Paweł WRÓBEL „Gra w kulki”, 1975

„Gra w kulki”, 1975

akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu.
Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.

Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:
9 500 zł

Obraz należał do kolekcji Marianne Kühn (1914-2005), niemieckiej polityk związanej z partią SPD, wybitnej kolekcjonerki sztuki naiwnej. Marianne Kühn udostępniała swoje zbiory w domowej galerii w Dellbrück na przedmieściach Kolonii. Swoją kolekcję, około 650 obrazów, przekazała do Vestische Museum w Recklinghausen. Po likwidacji muzeum w 2010 kolekcja przestała być dostępna publicznie.

Poz. 1, „Gra w kulki”, 1975 - kontakt