Franciszek ASCHENBRENNER „Cieszyńska Wenecja”

„Cieszyńska Wenecja”

olej, sklejka, 29,5 x 37 cm,
sygn. l.d.: Franz Aschenbrenner

Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
3 500 zł

Malarz i pedagog, związany ze środowiskiem artystycznym Cieszyna. Kształcił się w akademiach w Wiedniu i Monachium. Był nauczycielem rysunku w Cieszynie. Znany jest przede wszystkim jako malarz cieszyńskich widoków. Po II wojnie światowej wyjechał do Wiednia.
(Informacje biograficzne uzyskane dzięki uprzejmości Pani Ireny Prengel-Adamczyk z Muzeum Śląska Cieszyńskiego w Cieszynie)

Poz. 39, „Cieszyńska Wenecja” - kontakt