Jan KUŚMIDROWICZ „Chata nad rzeką”

„Chata nad rzeką”

olej, tektura, 32 x 43 cm,
sygn. p.d.: Jan Kuśmidrowicz.
Obraz pochodzi z lwowskiej kolekcji rodziny Miechońskich, po II wojnie zamieszkałej w Zabrzu.

Cena wywoławcza:
3 700 zł

Malarz, żołnierz Legionów Polskich. Z uwagi na zły stan zdrowia służbę zakończył jeszcze w trakcie I wojny światowej, po czym udał się do Warszawy. Uczestniczył w wystawach lwowskiego TPSP (1923-1938), w 1930 wystawiał w TZSP w Warszawie. Malował pejzaże, widoki miejskie Lwowa, motywy krajobrazowe z Podkarpacia i wybrzeża Bałtyku, portrety, kwiaty. W zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się jego „Pejzaż zimowy
z Howerli”, a w kolekcji Muzeum Okręgowego w Bielsku-Białej „Portret Bronisława Górskiego”.

Poz. 31, „Chata nad rzeką” - kontakt