23 maja 2020 - godz. 16.00

Paweł WRÓBEL : akryl, płótno, 42 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P  1975 r.
Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu  z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu.
Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog    Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121.
Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
„Gra w kulki”, 1975
akryl, płótno, 42 x 60 cm, sygn. p.d.: Wróbel P 1975 r. Na odwrocie drukowana nalepka: Keller Galerie / Marianne Kühn / Roteichenweg 5 / 5 Köln 80 (Dellbrück) / Telefon (0221) 68 83 38; informacja Urzędu Konserwatorskiego o wywozie za granicę z 1975; wycinek z niemieckiego katalogu z notą biograficzna w j. niemieckim i reprodukcją obrazu. Obraz reprodukowany w: „Die Sammlung Marianne Kühn - Naive Kunst“, katalog Vestisches Museum Recklinghausen, 2003, il. MK121. Obraz był eksponowany na wystawie; „Frömmigkeit und Nachtgesichte - Naive Kunst aus Polen im Spiegel der Moderne“ w Kunsthalle Recklinghausen w 2016. Do wystawy nie opublikowano odrębnego katalogu.
Cena wywoławcza:
6 500 zł

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - kontakt

Ewald GAWLIK:

olej, płótno, 30 x 40 cm,
sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik.
Na odwrocie dedykacja tuszem: „Ks. Wikaremu parafii Giszowiec-Stary / Mieczysławowi Kubiście / w dniu urodzin 28. II. 82 r. / od Ewalda i  Elfrydy Gawlik”, oraz autorski opis tuszem: „ul. Górniczego Stanu” Giszowiec St. / wyk. Ewald Gawlik / 1982.
Obraz po konserwacji.
„Ulica Górniczego Stanu w Giszowcu Starym”, 1982
olej, płótno, 30 x 40 cm, sygn. p.d.: 82 / E. Gawlik. Na odwrocie dedykacja tuszem: „Ks. Wikaremu parafii Giszowiec-Stary / Mieczysławowi Kubiście / w dniu urodzin 28. II. 82 r. / od Ewalda i Elfrydy Gawlik”, oraz autorski opis tuszem: „ul. Górniczego Stanu” Giszowiec St. / wyk. Ewald Gawlik / 1982. Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Jerzy SEKUŁA:

olej, płótno, 61 x 50 cm,
sygn. p.d.: J. Sekuła / 1988. 05. 05.
Na odwrocie opis autorski: Malował Jerzy Sekuła / Adres 43 100 Tychy ul. Bieruta 34/14 / Tytuł pracy Obrona II / Nr. pr. 274/88/17 / Rozmiar 61 x 50 cm / Rozp. 02. 05 / Ukoń. 05. 05. 1988. / Plener / Węgrowiec / `88.
„Obrona II”, 1988
olej, płótno, 61 x 50 cm, sygn. p.d.: J. Sekuła / 1988. 05. 05. Na odwrocie opis autorski: Malował Jerzy Sekuła / Adres 43 100 Tychy ul. Bieruta 34/14 / Tytuł pracy Obrona II / Nr. pr. 274/88/17 / Rozmiar 61 x 50 cm / Rozp. 02. 05 / Ukoń. 05. 05. 1988. / Plener / Węgrowiec / `88.
Cena wywoławcza:
1 500 zł