23 maja 2020 - godz. 16.00

: porcelana, natrysk, dekoracja wykonana techniką drapania, śr. 32,5 cm, projekt dekoracji Elżbieta Ciurzyńska, znak naszkliwny zielony Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży: Chodzież / Made in Poland / 6, z lat 1964-1980, sygnatura naszkliwna czarną farbą: Ciurzyńska. Stan zachowania b. dobry.
TALERZ DEKORACYJNY „RYCERZE” CHODZIEŻ, ok. 1970
porcelana, natrysk, dekoracja wykonana techniką drapania, śr. 32,5 cm, projekt dekoracji Elżbieta Ciurzyńska, znak naszkliwny zielony Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży: Chodzież / Made in Poland / 6, z lat 1964-1980, sygnatura naszkliwna czarną farbą: Ciurzyńska. Stan zachowania b. dobry.
Cena wywoławcza:
700 zł

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - kontakt

porcelana, złocenie, farba naszkliwna, wys. 26 cm;
wygięty korpus dekorowany fakturą groszkową; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany zieloną farbą symbol fasonu: BF.
Stan zachowana b. dobry.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Stan zachowania b. dobry.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216, il. 154).
WAZON STEATYT I
porcelana, złocenie, farba naszkliwna, wys. 26 cm; wygięty korpus dekorowany fakturą groszkową; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany zieloną farbą symbol fasonu: BF. Stan zachowana b. dobry. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Stan zachowania b. dobry. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216, il. 154).
Cena wywoławcza:
400 zł

: porcelana, zielona i żółta farba naszkliwna, wys. 18,5cm;
korpus dekorowany fakturą groszkową;
brak znaku, ryty symbol fasonu: A/18.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
WAZON STEATYT II
porcelana, zielona i żółta farba naszkliwna, wys. 18,5cm; korpus dekorowany fakturą groszkową; brak znaku, ryty symbol fasonu: A/18. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
Cena wywoławcza:
350 zł