23 maja 2020 - godz. 16.00

Utagawa  HIROSHIGE: plansza 90. z serii „Sto słynnych widoków Edo” („Meisho Edo hyakkei”),
tytuł serii i planszy p.g.,
drzeworyt barwny, papier, wym.: 36,3 x 24,7 cm (oban),
sygn. przy marginesie l.śr.: Hiroshige ga
pieczęć wydawcy na marginesie l.d.: Uwo-ya-Heikichi (Uwo-Ei),
stempel cenzora na marginesie p.g.: aratame,
pieczęć z datą na marginesie p.g.: 9. miesiąc roku Smoka (1856).
Stan zachowania: dobry, górna krawędź lekko przycięta, papier naklejony na karton, pomarszczenia przy górnym marginesie, przy lewej krawędzi 8 dziurek.
Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
„Widok ulicy Saruwaka w nocy. Saruwaka–machi yoru no kei”
plansza 90. z serii „Sto słynnych widoków Edo” („Meisho Edo hyakkei”), tytuł serii i planszy p.g., drzeworyt barwny, papier, wym.: 36,3 x 24,7 cm (oban), sygn. przy marginesie l.śr.: Hiroshige ga pieczęć wydawcy na marginesie l.d.: Uwo-ya-Heikichi (Uwo-Ei), stempel cenzora na marginesie p.g.: aratame, pieczęć z datą na marginesie p.g.: 9. miesiąc roku Smoka (1856). Stan zachowania: dobry, górna krawędź lekko przycięta, papier naklejony na karton, pomarszczenia przy górnym marginesie, przy lewej krawędzi 8 dziurek. Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Cena wywoławcza:
4 000 zł

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 184 - 23. 05. 2020 - kontakt

Utagawa  HIROSHIGE: plansza 42. z serii „Słynne widoki z sześćdziesięciu kilku prowincji” („Rokuju-yoshu meisho zue”),
tytuł serii i planszy p.g.,
drzeworyt barwny, papier, wym.: 35,8 x 22,8 cm (oban),
sygn. przy marginesie l.d.: Hiroshige hitsu
Stan zachowania: papier górną krawędzią przyklejony do kartonu, marginesy przycięte, w p.g. narożniku ubytek papieru, przetarcia i odbarwienia przy prawych narożnikach, pośrodku planszy ubytek po drewnojadzie.
„Ceremonia hotohoto w świątyni Izumo-taisha. Izumo-taisha. Hotohoto no zu”
plansza 42. z serii „Słynne widoki z sześćdziesięciu kilku prowincji” („Rokuju-yoshu meisho zue”), tytuł serii i planszy p.g., drzeworyt barwny, papier, wym.: 35,8 x 22,8 cm (oban), sygn. przy marginesie l.d.: Hiroshige hitsu Stan zachowania: papier górną krawędzią przyklejony do kartonu, marginesy przycięte, w p.g. narożniku ubytek papieru, przetarcia i odbarwienia przy prawych narożnikach, pośrodku planszy ubytek po drewnojadzie. Opinia Pani Małgorzaty Martini, starszego kustosza w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Cena wywoławcza:
3 000 zł
Cena uzyskana:

: porcelana, natrysk, dekoracja wykonana techniką drapania, śr. 32,5 cm, projekt dekoracji Elżbieta Ciurzyńska, znak naszkliwny zielony Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży: Chodzież / Made in Poland / 6, z lat 1964-1980, sygnatura naszkliwna czarną farbą: Ciurzyńska. Stan zachowania b. dobry.
TALERZ DEKORACYJNY „RYCERZE” CHODZIEŻ, ok. 1970
porcelana, natrysk, dekoracja wykonana techniką drapania, śr. 32,5 cm, projekt dekoracji Elżbieta Ciurzyńska, znak naszkliwny zielony Zakładów Porcelany i Porcelitu w Chodzieży: Chodzież / Made in Poland / 6, z lat 1964-1980, sygnatura naszkliwna czarną farbą: Ciurzyńska. Stan zachowania b. dobry.
Cena wywoławcza:
700 zł

porcelana, złocenie, farba naszkliwna, wys. 26 cm;
wygięty korpus dekorowany fakturą groszkową; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany zieloną farbą symbol fasonu: BF.
Stan zachowana b. dobry.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Stan zachowania b. dobry.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216, il. 154).
WAZON STEATYT I
porcelana, złocenie, farba naszkliwna, wys. 26 cm; wygięty korpus dekorowany fakturą groszkową; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany zieloną farbą symbol fasonu: BF. Stan zachowana b. dobry. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Stan zachowania b. dobry. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216, il. 154).
Cena wywoławcza:
400 zł

: porcelana, zielona i żółta farba naszkliwna, wys. 18,5cm;
korpus dekorowany fakturą groszkową;
brak znaku, ryty symbol fasonu: A/18.
(Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
WAZON STEATYT II
porcelana, zielona i żółta farba naszkliwna, wys. 18,5cm; korpus dekorowany fakturą groszkową; brak znaku, ryty symbol fasonu: A/18. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. (Lit.: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 151, il. 51).
Cena wywoławcza:
350 zł

: szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie. Czechy (?), ok. 1850
PUCHAR Z POKRYWĄ, ok. 1850
szkło białe opalinowe (Alabasterglas), szlifowane, barwne emalie, złocenie, wys. 29,5 cm; wieloboczna stopa, tralkowy wieloboczny trzon, czara szlifowana w pionowe fasety, wysklepiona pokrywa z wydatną sześcioboczną sterczyną, czara i pokrywa dekorowane malowanym motywem kwiatów i liści powoju. Stan zachowania: b. dr. wyszczerbienie na pokrywie. Czechy (?), ok. 1850
Cena wywoławcza:
1 100 zł

: stopa ośmiolistna, lekko wysklepiona, korpus szkło kryształowe, bezbarwne, puklowane i szlifowane, ujęte w ażurowy  koszyczek z liści akantu,  smukła szyjka w srebrnej oprawie z pokrywą na zawiasie, esowaty ażurowy uchwyt, powierzchnie ze srebra dekorowane reliefowymi motywami kratki, kwiatów i liści;
wys. 32,5 cm, srebro pr. 0,950, francuska cecha po 1838, znak złotnika Edmonda Tetarda (Edmond Tetard /1860-1901/, wybitny francuski złotnik, czynny w Paryżu w latach 1880-1901, w 1889 nagrodzony złotym medalem na Wystawie Światowej w Paryżu. Po śmierci Edmonda firmę przejęli jego trzej synowie), wybity numer: 24547. Stan zachowania b. dobry.
Francja ok. 1890
DZBAN DO WINA EDMOND TETARD
stopa ośmiolistna, lekko wysklepiona, korpus szkło kryształowe, bezbarwne, puklowane i szlifowane, ujęte w ażurowy koszyczek z liści akantu, smukła szyjka w srebrnej oprawie z pokrywą na zawiasie, esowaty ażurowy uchwyt, powierzchnie ze srebra dekorowane reliefowymi motywami kratki, kwiatów i liści; wys. 32,5 cm, srebro pr. 0,950, francuska cecha po 1838, znak złotnika Edmonda Tetarda (Edmond Tetard /1860-1901/, wybitny francuski złotnik, czynny w Paryżu w latach 1880-1901, w 1889 nagrodzony złotym medalem na Wystawie Światowej w Paryżu. Po śmierci Edmonda firmę przejęli jego trzej synowie), wybity numer: 24547. Stan zachowania b. dobry. Francja ok. 1890
Cena wywoławcza:
3 500 zł
Cena uzyskana:
5 000 zł