WAZON GIESCHE

WAZON GIESCHE
WAZON GIESCHE

porcelana, kobalt, złocenie, wys. 22 cm, na korpusie napis Kattowitz i herb miasta z datą 1865; znak niebieski Giesche i naszkliwna pieczątka: handmalerei. Stan zachowania: lekkie przetarcia złocenia na krawędzi wylewu.
Katowice, 1939-1945

Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 700 zł

Podobny wazon znajduje się w zbiorach Muzeum Historii Katowic i jest eksponowany na wystawie: „Z fabryki na salony! Wystawa porcelany „Giesche”, „Czuday”, „Huta Franciszka”, MHK, ul. Szafranka 9, Katowice, 25. 05. – 17. 11. 2019.

Poz. 70, WAZON GIESCHE - kontakt

WAZON GIESCHE