Bronisława RYCHTER-JANOWSKA „W salonie”

„W salonie”

olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
Na odwrocie napis ołówkiem: 237710 / Rychter Janowska.
Na tekturze zabezpieczającej podobrazie informacja Urzędu Konserwatorskiego z 1972 o wywozie za granicę oraz mało czytelna pieczęć Urzędu.

Cena wywoławcza:
6 000 zł
Cena uzyskana:

Malarka, kształciła się w akademii monachijskiej (1898-1901), naukę kontynuowała w akademii florenckiej i w Rzymie, a także w Krakowie u J. Stanisławskiego. W latach 1909-1910 prowadziła szkołę malarstwa w Starym Sączu. Malowała niewielkich rozmiarów pejzaże, widoki dworów polskich, ich stylowe wnętrza, martwe natury i portrety.

Poz. 34, „W salonie” - kontakt