Witold PAŁKA „Ptaki w klatce", 2005

Witold PAŁKA  „Ptaki w klatce
„Ptaki w klatce", 2005

olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Pałka W. / 2005
Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”, zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże wystawy, przyznał Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska.

Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
41 000 zł

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego, dyplom w 1953. Wieloletni przewodniczący Rady Artystycznej Malarzy w Zarządzie Okręgu ZPAP w Katowicach, członek grupy "Arkat". Mieszkał i pracował w Katowicach. Artysta był wytrawnym kolorystą, powtarzającym się motywem w jego obrazach są wnętrza teatralne, sale koncertowe, kawiarnie, miejsca spotkań wytwornych, eleganckich kobiet.

Poz. 39, „Ptaki w klatce", 2005 - kontakt

Witold PAŁKA  „Ptaki w klatce