Stefania MORAWSKA-ORDYŃSKA „Portret młodej kobiety”

„Portret młodej kobiety”

olej, płótno, 58 x 47 cm,
sygn. p.g.: St. Ordyńska
Obraz po konserwacji, wymienione krosno.
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny osoby portretowanej.

Cena wywoławcza:
4 400 zł
Cena uzyskana:
7 100 zł

Malarka, związana ze środowiskiem artystów polskich działających w Paryżu. Kształciła się w Wyższej Akademii Malarstwa we Florencji. Od 1910 mieszkała w Paryżu. Artystka uczestniczyła w większości wystaw z udziałem polskich twórców osiadłych we Francji. Wielokrotnie wystawiała na paryskich Salonach Jesiennych (1920-1937). Razem z m.in. Olgą Boznańską, Melą Muter, Janem Peske, Romanem Kramsztykiem brała udział w wystawach organizowanych w Galerie des Beaux-Arts, Muzeum Crillon, galerii Art et Artistes Polonais. W 1937 prezentowała swoje prace na wystawie zbiorowej w katowickim Domu Sztuki, rok później w warszawskiej Zachęcie. Początek drugiej wojny światowej zastał artystkę w Polsce. Powyższa praca powstała krótko po zakończeniu wojny.

Poz. 35, „Portret młodej kobiety” - kontakt