Wincenty WODZINOWSKI "Plotka"

Wincenty WODZINOWSKI
"Plotka"

olej, tektura, 70 x 100 cm,
sygn. p.d.: W. Wodzinowski

Cena wywoławcza:
10 000 zł

Malarz, uczeń Gersona (1880-1881) oraz krakowskiej SSP (1881-1889) w pracowni Leopolda Loefflera, Jana Matejki i Władysława Łuszczkiewicza. Studia uzupełniał w akademii monachijskiej. W 1892 wrócił do kraju i osiadł w Swoszowicach k/Krakowa. W latach 1896-1916 uczył malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Baranieckiego. Tematyka jego prac to najczęściej malowane żywiołowo i z humorem sceny związane z folklorem podkrakowskiej wsi, kompozycje alegoryczne oraz portrety.

Poz. 47, "Plotka" - kontakt

Wincenty WODZINOWSKI