Bolesław STAWIŃSKI „Pejzaż śląski”, ok. 1952

„Pejzaż śląski”, ok. 1952

olej, tektura, 34,5 x 35 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie pieczątka autorska: Bolesław Stawiński / artysta-plastyk / 41-902 Bytom, Józefczaka 8/5 / Nr leg. Z.P.A.P. (nieczytelny), oraz nalepka z opisem ołówkiem.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.

Cena wywoławcza:
2 700 zł
Cena uzyskana:

Malarz, uczeń krakowskiej ASP w pracowniach W. Jarockiego, T, Axentowicza, F. Pautscha i W. Weissa. Współzałożyciel I Grupy Krakowskiej. Brał udział w krakowskich i lwowskich wystawach Grupy, współpracował z teatrem plastyków Cricot. Lata okupacji spędził w Krzemieńcu, po wojnie osiadł w Bytomiu. Związał się z katowickim oddziałem ASP, gdzie uzyskał tytuł naukowy docenta. Tematem licznych prac artysty są martwe natury, podmiejskie pejzaże, scenki rodzajowe w kawiarni, portrety przyjaciół. Świetnie opanował technikę akwarelową, malował również kompozycje olejne.

Poz. 50, „Pejzaż śląski”, ok. 1952 - kontakt