19 października 2019 - godz. 16.00
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4

czynną w dniach 14 do 18 października w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.30 – 15.00.

: mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 22,5 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki,  trapezoidalny korpus z zachodzących  na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania dobry.
Warszawa, ok. 1935
(źródło:  https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
KOSZYK ZE SZKŁEM WG PROJEKTU JULII KEILOWEJ
mosiądz, srebrzenie, szkło bezbarwne, szlifowane, wys. 22,5 cm, projekt Julia Keilowa (1902-1943); gładki, trapezoidalny korpus z zachodzących na siebie wachlarzowatych płaszczyzn, wydatny uchwyt z płaskiej taśmy; znak w owalu: Br. Henneberg / (gwiazda sześcioramienna) / Warszawa, wybity numer 779. Stan zachowania dobry. Warszawa, ok. 1935 (źródło: https://issuu.com/muzeumwarszawy/docs/almanach_9/351)
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana:
2 300 zł

Poz. , Aukcja nr 179 - 19.10.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 179 - 19.10.2019 - kontakt

: dzbanek do kawy (wys. 20,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16 cm), dzbanuszek do mleka (11 cm), cukiernica (13 cm);
korpusy ośmioboczne, osadzone na niskich stopach, w górnej partii dekorowane drobnym perełkowaniem i taśmą z reliefowym motywem roślinnym, wydatne uchwyty o przekroju ośmiobocznym, wysklepione pokrywy ze sterczynami w formie plastycznych, stylizowanych motywów roślinnych;
waga 1818 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886, złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn, sygnatura detalisty: W. Löhr, wybity numer: No 11660.
Niemcy, ok. 1920
SREBRNY ZESTAW DO KAWY I HERBATY
dzbanek do kawy (wys. 20,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 16 cm), dzbanuszek do mleka (11 cm), cukiernica (13 cm); korpusy ośmioboczne, osadzone na niskich stopach, w górnej partii dekorowane drobnym perełkowaniem i taśmą z reliefowym motywem roślinnym, wydatne uchwyty o przekroju ośmiobocznym, wysklepione pokrywy ze sterczynami w formie plastycznych, stylizowanych motywów roślinnych; waga 1818 g, srebro pr. 0,800, niemiecka cecha po 1886, złotnik: Bruckmann & Söhne, Heilbronn, sygnatura detalisty: W. Löhr, wybity numer: No 11660. Niemcy, ok. 1920
Cena wywoławcza:
6 500 zł
Cena uzyskana:

: dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt,  taca owalna z  gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem).
Niemcy, ok. 1910
SREBRNY KOMPLET DO KAWY I HERBATY
dzbanek do kawy (wys. 24,5 cm), dzbanek do herbaty (wys. 22 cm), imbryk (wys.28 cm), dzbanuszek do mleka (13 cm), cukiernica (14 cm), pojemnik na herbatę (wys. 10,5 cm), podgrzewacz (wys. 11,5 cm), stojak z sitkiem (wys. 5 cm), taca (44 x 62,5 cm); kuliste korpusy z wysklepionymi pokrywami dekorowane reliefowym motywem girland kwiatowych i putt, taca owalna z gładkim lustrem i szeroką krawędzią dekorowaną reliefowym motywem girland; waga 6554 g, srebro pr. 0,800, niemieckie cechy po 1886, monogram złotnika AM (Adolf Mayer, Frankfurt nad Menem). Niemcy, ok. 1910
Cena wywoławcza:
22 000 zł
Cena uzyskana:
27 000 zł

kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, wysoka wazonowa czarka z wysklepioną pokrywą, wewnątrz złocone, płaszcz stopy, nodus, dolna partia czarki i pokrywy dekorowane reliefowym motywem kwiatowym; wys. 25 cm, waga 334 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z datą 1876, probierz: O.C. sygn. złotnika: Pogorzelski, znak warsztatowy: głowa jelenia.
Warszawa, 1876
SREBRNY PUCHAR Z POKRYWĄ JAN POGORZELSKI
kolista, wysklepiona stopa, trzon tralkowy, wysoka wazonowa czarka z wysklepioną pokrywą, wewnątrz złocone, płaszcz stopy, nodus, dolna partia czarki i pokrywy dekorowane reliefowym motywem kwiatowym; wys. 25 cm, waga 334 g, srebro pr. 84, cechy probierni warszawskiej z datą 1876, probierz: O.C. sygn. złotnika: Pogorzelski, znak warsztatowy: głowa jelenia. Warszawa, 1876
Cena wywoławcza:
4 200 zł

forma prostokątna ze ściętymi narożnikami,  4 nóżki w formie baranich głów, gładkie lustro obwiedzione ażurową galeryjką, dwa uchwyty; wym.: 63,5 x 39 cm, waga 3500 g, austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 dla sreber próby 3 (0,800), punca złotnika nieczytelna. Stan zachowania dobry.
Wiedeń, ok. 1910
SREBRNA TACA
forma prostokątna ze ściętymi narożnikami, 4 nóżki w formie baranich głów, gładkie lustro obwiedzione ażurową galeryjką, dwa uchwyty; wym.: 63,5 x 39 cm, waga 3500 g, austro-węgierska cecha z lat 1872-1922 dla sreber próby 3 (0,800), punca złotnika nieczytelna. Stan zachowania dobry. Wiedeń, ok. 1910
Cena wywoławcza:
12 000 zł