19 października 2019 - godz. 16.00
Regionalny Instytut Kultury w Katowicach, ul. Teatralna 4

czynną w dniach 14 do 18 października w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.30 – 15.00.

Julian FAŁAT: akwarela, papier naklejony na tekturę, 29,3 x 24 cm,
sygn. i dedykacja czerwonym gwaszem l.d.: Kochanemu Michałowi Sozańskiemu Fałat / 89.
(Michał Sozański, 1853-1923, malarz i rysownik, rówieśnik Juliana Fałata,  akwarelista, asystent w lwowskiej Szkole Technicznej. Brał udział w pracach przy Panoramie Racławickiej).
„Portret kobiety”, 1889
akwarela, papier naklejony na tekturę, 29,3 x 24 cm, sygn. i dedykacja czerwonym gwaszem l.d.: Kochanemu Michałowi Sozańskiemu Fałat / 89. (Michał Sozański, 1853-1923, malarz i rysownik, rówieśnik Juliana Fałata, akwarelista, asystent w lwowskiej Szkole Technicznej. Brał udział w pracach przy Panoramie Racławickiej).
Cena wywoławcza:
12 000 zł

Poz. , Aukcja nr 179 - 19.10.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 179 - 19.10.2019 - kontakt

Alfons KARPIŃSKI: olej, tektura, 69 x 55 cm,
sygn. l.d.: A. Karpiński.
 Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem: A Karpiński Kraków ul. Floryańska 9 / czajnik z filiżanką japońską, oraz słabo czytelny napis czerwoną kredką: Kraków TSP 1926 / WZB Lwów 1926 / marzec: TSP / Sosnowiec / Październik 1926.
„Martwa natura z czajnikiem i japońską filiżanką”, ok. 1926
olej, tektura, 69 x 55 cm, sygn. l.d.: A. Karpiński. Na odwrocie słabo czytelny autorski napis ołówkiem: A Karpiński Kraków ul. Floryańska 9 / czajnik z filiżanką japońską, oraz słabo czytelny napis czerwoną kredką: Kraków TSP 1926 / WZB Lwów 1926 / marzec: TSP / Sosnowiec / Październik 1926. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
15 000 zł
Cena uzyskana:
38 000 zł

Bronisława RYCHTER-JANOWSKA:

olej, tektura, 25 x 35 cm,
sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska.
Na odwrocie napis ołówkiem: 237710 / Rychter Janowska.
Na tekturze zabezpieczającej podobrazie  informacja Urzędu Konserwatorskiego z 1972 o wywozie za granicę oraz mało czytelna pieczęć Urzędu.
„W salonie”
olej, tektura, 25 x 35 cm, sygn. p.d.: B. Rychter-Janowska. Na odwrocie napis ołówkiem: 237710 / Rychter Janowska. Na tekturze zabezpieczającej podobrazie informacja Urzędu Konserwatorskiego z 1972 o wywozie za granicę oraz mało czytelna pieczęć Urzędu. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Julia JONSCHER LIPIŃSKA: pastel, papier, 36 x 46,5 cm,
sygn.  p.g.: JJ Lipińska / 30
Stan zachowania: przedarcie papieru w l.g. narożniku.
Obraz zakupiony przez dziadków obecnych właścicieli bezpośrednio od Julii Jonscher Lipińskiej ok. 1932.
„Martwa natura z figurką małpki”, 1930
pastel, papier, 36 x 46,5 cm, sygn. p.g.: JJ Lipińska / 30 Stan zachowania: przedarcie papieru w l.g. narożniku. Obraz zakupiony przez dziadków obecnych właścicieli bezpośrednio od Julii Jonscher Lipińskiej ok. 1932. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
3 300 zł
Cena uzyskana:
3 300 zł

Witold PAŁKA : olej, płótno, 100 x 150 cm,
sygn. p.g.: Pałka W. / 2005
Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”,  zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże  wystawy, przyznał  Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska.
„Ptaki w klatce", 2005
olej, płótno, 100 x 150 cm, sygn. p.g.: Pałka W. / 2005 Obraz w 2006 był prezentowany na wystawie śląskiego środowiska twórczego „Jestem”, zorganizowanej w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Zarząd Okręgu ZPAP w Katowicach, w oparciu o decyzje Jury tejże wystawy, przyznał Witoldowi Pałce Nagrodę Fundacji dla Śląska. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
30 000 zł
Cena uzyskana:
41 000 zł