Eugeniusz KRAWCZUK „Zaloty diabła”

„Zaloty diabła”

olej, płyta, 80 x 69 cm,
sygn. l.d.: E. Krawczuk
Na odwrocie autorski opis: Gliwice / Eug. Krawczuk / Zaloty diabła.

Cena wywoławcza:
1 600 zł

Malarz, złotnik z zawodu, podobnie jak jego rodzice, Bronisław i Wanda, zaliczany do grona twórców nieprofesjonalnych. Malował od 12 roku życia. Jego indywidualny styl śmiało można porównywać z twórczością ojca. Artysta otrzymał wiele nagród, m. in. w Paryżu i Niemczech w 1981.
(„Twórcy intuicyjni z kolekcji Barwy Śląska Stanisława Gerarda Trefonia”, Ruda Śląska, 2015, tom. I, s. 292)

Poz. 7, „Zaloty diabła” - kontakt