Paweł WRÓBEL „Za miastem”, 1970

„Za miastem”, 1970

akryl, płyta, 35 x 57 cm,
sygn. śr.d.: Wróbel P 1970 r.
Stan zachowania: dr ubytki warstwy malarskiej w partii hałdy.

Cena wywoławcza:
5 000 zł

Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.

Poz. 4, „Za miastem”, 1970 - kontakt