Paweł WRÓBEL „Wesołe miasteczko”, 1975

„Wesołe miasteczko”, 1975

akryl, płótno, 50 x 80 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1975 r.

Cena wywoławcza:
6 700 zł
Cena uzyskana:
13 500 zł

Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.

Poz. 6, „Wesołe miasteczko”, 1975 - kontakt