Paweł WRÓBEL „Przy straganie”, 1971

„Przy straganie”, 1971

akryl, płótno naklejone na płytę, 50 x 60 cm,
sygn. p.d.: Wróbel P 1971 r.(?)

Cena wywoławcza:
6 000 zł

Górnik, jeden z najaktywniejszych członków koła plastyków amatorów przy ZDK kopalni „Wieczorek”. W swoich obrazach przedstawiał pejzaże śląskie z charakterystycznymi hałdami kominami, szybami kopalnianymi. Jego żywiołowe i niezwykle barwne scenki rodzajowe ukazują dzień powszedni i świąteczny mieszkańców górniczych osiedli. Artysta poza malarstwem uprawiał rzeźbę, jednak prac w drewnie i węglu pozostawił niewiele.

Poz. 5, „Przy straganie”, 1971 - kontakt