Eugeniusz KRAWCZUK „Martwa natura”

„Martwa natura”

olej, płyta, 49,5 x 70 cm,
sygn. l.d.: E. Krawczuk

Cena wywoławcza:
1 900 zł

Malarz, złotnik z zawodu, podobnie jak jego rodzice, Bronisław i Wanda, zaliczany do grona twórców nieprofesjonalnych. Malował od 12 roku życia. Jego indywidualny styl śmiało można porównywać z twórczością ojca. Artysta otrzymał wiele nagród, m. in. w Paryżu i Niemczech w 1981.
(„Twórcy intuicyjni z kolekcji Barwy Śląska Stanisława Gerarda Trefonia”, Ruda Śląska, 2015, tom. I, s. 292)

Poz. 8, „Martwa natura” - kontakt