Roman NOWOTARSKI „Dom”

Roman NOWOTARSKI  „Dom”
„Dom”

akryl, płótno, 85 x 74,5 cm,
sygn. l.g.: Nowotarski.
Na odwrocie napis ołówkiem: DT 33/68, flamastrem: godło „Brzoza”, oraz drukowana nalepka BWA w Opolu z tekstem maszynowym: Roman Nowotarski /autor / Zabrze ul. Wolności 170 / Dom / 85 x 74,5 / Akryl – Pł.

Cena wywoławcza:
6 000 zł

Malarz, scenograf, pedagog, w latach 1953-1959 studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach krakowskiej ASP, uzyskując w 1959 dyplom u B. Góreckiego i A. Raka. Jest profesorem ASP w Katowicach, gdzie prowadzi pracownię rysunku i malarstwa. Uczestniczy w wielu wystawach i konkursach ogólnopolskich, otrzymał liczne nagrody, m.in. złoty medal na Biennale Plakatu w Warszawie w 1974. Jest scenografem teatralnym i filmowym. Muzeum Historii Katowic wraz ze studentami i współpracownikami artysty z katowickiej ASP przygotowało wystawę „Hommage à Nowotarski”, zorganizowaną w 2013 w gmachu głównym muzeum.

Poz. 10, „Dom” - kontakt

Roman NOWOTARSKI  „Dom”