Aukcja nr 177 - 11.05.2019

MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
11 maja 2018 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5
czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Aukcja nr 177 - 11.05.2019

Jan NOWAK: linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
48,5  x 74,5 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2006 r.; oł. l.d.: Linoryt  „Ostatnia wieczerza”, oraz monogramem na płycie p.d.: J N 2006r.
Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach.
(„Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 203).
Author
Title
„Ostatnia wieczerza”, 2006
Details
linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 48,5 x 74,5 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2006 r.; oł. l.d.: Linoryt „Ostatnia wieczerza”, oraz monogramem na płycie p.d.: J N 2006r. Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach. („Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 203).
Cena wywoławcza:
1 600 zł 
Cena uzyskana:
1 600 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Aukcja nr 177 - 11.05.2019

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 30,4 x 31,6 cm.
Na odwrocie autorski opis długopisem: Polska – Poland – Pologne / Stanisław Gadomski / Katowice / Armii Czerwonej 48/35 / „Dans L`Attente” / Praktisix – f=8cm Agfa Rapid 25°DIN, stempel z cyframi ołówkiem: 63|1|3.
Powyższa fotografia była eksponowana na wystawie „Spotkanie z Paryżem – reportaż fotograficzny Stanisława Gadomskiego”, zorganizowanej w katowickim BWA przy współpracy z redakcją Trybuny Robotniczej w czerwcu 1965 i jest reprodukowana w katalogu towarzyszącym wystawie.
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Author
Title
„Dziewczyna z Wielkich Bulwarów”, 1964
Details
fotografia czarno-biała, papier, 30,4 x 31,6 cm. Na odwrocie autorski opis długopisem: Polska – Poland – Pologne / Stanisław Gadomski / Katowice / Armii Czerwonej 48/35 / „Dans L`Attente” / Praktisix – f=8cm Agfa Rapid 25°DIN, stempel z cyframi ołówkiem: 63|1|3. Powyższa fotografia była eksponowana na wystawie „Spotkanie z Paryżem – reportaż fotograficzny Stanisława Gadomskiego”, zorganizowanej w katowickim BWA przy współpracy z redakcją Trybuny Robotniczej w czerwcu 1965 i jest reprodukowana w katalogu towarzyszącym wystawie. Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Cena wywoławcza:
700 zł 

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt