Aukcja nr 177 - 11.05.2019

MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
11 maja 2018 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5
czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Aukcja nr 177 - 11.05.2019

: porcelana, farby lustrowe, złocenie, wys. 29,5 cm;
korpus fakturowany, dekorowany reliefowym motywem Diany z chartem;
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany złotą farbą symbol fasonu: F6. Stan zachowana b. dobry.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
( B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216 il. 161 b)
Author
Title
WAZON STEATYT
Details
porcelana, farby lustrowe, złocenie, wys. 29,5 cm; korpus fakturowany, dekorowany reliefowym motywem Diany z chartem; znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice”, malowany złotą farbą symbol fasonu: F6. Stan zachowana b. dobry. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. ( B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, s. 216 il. 161 b)
Cena wywoławcza:
500 zł 

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Aukcja nr 177 - 11.05.2019

: fajans, farby podszkliwne, wys. 38 cm, projekt formy: Wit Płażewski (ur. 1932), 
znak podszkliwny zielony Zakładu Fajansu „Włocławek” we Włocławku z lat 1956-1962,
wyciskany numer wzoru: 473, malowany podszkliwnie numer dekoracji: 0010.
Stan zachowania: dr. wyszczerbienie przy podstawie.
Author
Title
WAZON WŁOCŁAWEK
Details
fajans, farby podszkliwne, wys. 38 cm, projekt formy: Wit Płażewski (ur. 1932), znak podszkliwny zielony Zakładu Fajansu „Włocławek” we Włocławku z lat 1956-1962, wyciskany numer wzoru: 473, malowany podszkliwnie numer dekoracji: 0010. Stan zachowania: dr. wyszczerbienie przy podstawie.
Cena wywoławcza:
400 zł 
Cena uzyskana:
650 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt