11 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00

Piotr STAWIŃSKI: olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygn. l.d.: Piotr Stawiński VII 1994 r.
Na odwrocie drukowana naklejka autorska z teksem maszynowym: „Stacja XII” / olej na płótnie / 100 x 81 / 1994 / Piotr Stawiński / PL-41-902 Bytom, ul. Józefczaka 8/5; pieczęcie Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę.
Obraz był eksponowany na wystawach: 1994 – Bischof-Moser-Haus, Stuttgart, Niemcy; 1999 - Zeitgenössische Polnische Malerei, Stuttgart, Niemcy; 2 000 - Zeitgenössische Polnische Malerei, Ulm, Niemcy.
„Stacja XII”, 1994
olej, płótno, 100 x 81 cm, sygn. l.d.: Piotr Stawiński VII 1994 r. Na odwrocie drukowana naklejka autorska z teksem maszynowym: „Stacja XII” / olej na płótnie / 100 x 81 / 1994 / Piotr Stawiński / PL-41-902 Bytom, ul. Józefczaka 8/5; pieczęcie Urzędu Konserwatorskiego i informacja o wywozie za granicę. Obraz był eksponowany na wystawach: 1994 – Bischof-Moser-Haus, Stuttgart, Niemcy; 1999 - Zeitgenössische Polnische Malerei, Stuttgart, Niemcy; 2 000 - Zeitgenössische Polnische Malerei, Ulm, Niemcy.
Cena wywoławcza:
3 300 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Jan NOWAK: linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
48,5  x 74,5 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2006 r.; oł. l.d.: Linoryt  „Ostatnia wieczerza”, oraz monogramem na płycie p.d.: J N 2006r.
(„Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 203).
„Ostatnia wieczerza”, 2006
linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 48,5 x 74,5 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 2006 r.; oł. l.d.: Linoryt „Ostatnia wieczerza”, oraz monogramem na płycie p.d.: J N 2006r. Odbitkę prezentowanej grafiki posiada w swoich zbiorach Muzeum Śląskie w Katowicach. („Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 203).
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł