11 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00

Wlastimil HOFMAN: olej, płótno, 69,5 x 53,5 cm,
sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1920
Na odwrocie drukowana nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z tekstem atramentem: Wlastimil Hofman / „Utracony raj” / olej / Nr. kat. 240/41; numer atramentem: l.p. 979, flamastrem autor i tytuł obrazu i nazwisko kolekcjonera.
Obraz ze śladami dawnej konserwacji.
„Utracony raj”, 1920
olej, płótno, 69,5 x 53,5 cm, sygn. l.d.: Wlastimil Hofmann 1920 Na odwrocie drukowana nalepka Salonu Sztuki Alfreda Wawrzeckiego w Krakowie z tekstem atramentem: Wlastimil Hofman / „Utracony raj” / olej / Nr. kat. 240/41; numer atramentem: l.p. 979, flamastrem autor i tytuł obrazu i nazwisko kolekcjonera. Obraz ze śladami dawnej konserwacji. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
24 000 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Leon WYCZÓŁKOWSKI: tusz lawowany, akwarela, papier powlekany, technika wydrapywania, 25,8 x 35,3 cm,
sygn. oł.  śr.d.: LWyczół 1921.
Na odwrocie napis ołówkiem: Puszcza jodłowa / Wyczółkowski.
Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, dr. ubytki papieru w p.g. narożniku, w narożnikach widoczne ślady po pinezkach.
„Las”, 1921
tusz lawowany, akwarela, papier powlekany, technika wydrapywania, 25,8 x 35,3 cm, sygn. oł. śr.d.: LWyczół 1921. Na odwrocie napis ołówkiem: Puszcza jodłowa / Wyczółkowski. Stan zachowania: papier naklejony na tekturę, dr. ubytki papieru w p.g. narożniku, w narożnikach widoczne ślady po pinezkach.
Cena wywoławcza:
19 500 zł