11 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00

Stanisław Ignacy FABIJAŃSKI: olej, płótno, 56 x 75 cm,
sygn. p.d.: Stanisław Fabijański 1891.
Na odwrocie na krośnie napis ołówkiem: „U Bram Kirszporga (?)”.
Ślady dawnej konserwacji.
Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970.
„Rycerz krzyżacki przed bramą zamkową”, 1891
olej, płótno, 56 x 75 cm, sygn. p.d.: Stanisław Fabijański 1891. Na odwrocie na krośnie napis ołówkiem: „U Bram Kirszporga (?)”. Ślady dawnej konserwacji. Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970.
Cena wywoławcza:
8 000 zł
Cena uzyskana:
8 000 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Jan Kazimierz OLPIŃSKI: olej, płótno, 90 x 130 cm,
sygn. l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26.
Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
„Na żniwa”, ok. 1926
olej, płótno, 90 x 130 cm, sygn. l.d.: K. Olpiński Na odwrocie na krosnach słabo czytelny napis oł.: Olpiński 26. Obraz pochodzi z kolekcji znanego lwowskiego architekta, profesora Politechniki Lwowskiej - Eugeniusza Czerwińskiego (1887-1930).
Cena wywoławcza:
29 000 zł
Cena uzyskana:
29 000 zł

Henryk UZIEMBŁO : olej, tektura, 61,5 x 41 cm,
niesygnowany.
Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz  atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody.
Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone.
„Pejzaż z wiatrakiem i słonecznikami”, ok. 1909
olej, tektura, 61,5 x 41 cm, niesygnowany. Na odwrocie drukowana nalepka TPSP w Krakowie z datą 1909, numerem 2146, z tekstem atramentem: Uziembło Henryk / Kraków / Słoneczniki / olej / 200 K; nalepka ze stemplem: Krakau, oraz atramentem: Radziwiłłów / (napis nieczytelny) / Brody. Stan zachowania: narożniki tektury lekko uszkodzone. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana:
14 500 zł