11 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 6 do 10 maja w godz. 10.30 – 18.00

Soter JAXA-MAŁACHOWSKI: akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm,
sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931.
Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni).
„Zima nad Bałtykiem”, 1931
akwarela, gwasz, papier naklejony na tekturę, 35 x 49,5 cm, sygn. p.d.: S. Jaxa / 1931. Na odwrocie numer niebieską kredką: 3151, oraz stempel: Jan Leśniak / Pracownia ram i oprawa obrazów / wszelkiego rodzaju / Kraków, Grodzka 15 (w sieni). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
4 200 zł
Cena uzyskana:
6 500 zł

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 177 - 11.05.2019 - kontakt

Julian FAŁAT: akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm,
sygn. śr. d.: J. Fałat 908.
Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r.
Obraz nabyty przez ojca obecnych właścicieli w latach 70. XX w.
Obraz po konserwacji.
„Polowanie na niedźwiedzia”, 1908
akwarela, gwasz, kredka, papier naklejony na płótno, 48 x 127 cm, sygn. śr. d.: J. Fałat 908. Na odwrocie tektury zabezpieczającej dwie nalepki: z drukowanym rokiem 1908 i numerem 186, oraz drukowana Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Królestwie Polskim, wypełniona tekstem atramentem: Nr 11063 / Fałat / Juljan / akwarella (!) / Polowanie na niedźwiedzia / cena lub jego wartość 600 / Warszawa d. 13/4 908 r. Obraz nabyty przez ojca obecnych właścicieli w latach 70. XX w. Obraz po konserwacji.
Cena wywoławcza:
55 000 zł
Cena uzyskana:
55 000 zł

Fryderyk PAUTSCH : olej, tektura, 21 x 30 cm,
sygn. p. d.: FPautsch
Podobna kompozycja - „Bolechów w Galicji”, ok. 1920, olej, tektura 21,5 x 30,5 cm, reprodukowana w: „Fryderyk Pautsch. Pejzaże i inne tematy”, red. ks. A.J. Nowobilski, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, s. 67, poz. 33.
„Pejzaż z Bolechowa w Galicji”
olej, tektura, 21 x 30 cm, sygn. p. d.: FPautsch Podobna kompozycja - „Bolechów w Galicji”, ok. 1920, olej, tektura 21,5 x 30,5 cm, reprodukowana w: „Fryderyk Pautsch. Pejzaże i inne tematy”, red. ks. A.J. Nowobilski, Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie, s. 67, poz. 33. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
5 300 zł

Zygmunt ROZWADOWSKI: akwarela, karton naklejony na  tekturę, 34 x 49 cm,
sygn. l.d.: Z. Rozwadowski.
Na odwrocie opinia dr. Jana Lankaua, zaprzysiężonego biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki, Kraków, dnia 22. 08. 1957.
Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970 w P.P. DESA. Na odwrocie fragment drukowanej nalepki: P.P. „DESA” / Sklep / Magazyn.
„Sanie przed dworem”
akwarela, karton naklejony na tekturę, 34 x 49 cm, sygn. l.d.: Z. Rozwadowski. Na odwrocie opinia dr. Jana Lankaua, zaprzysiężonego biegłego sądowego w zakresie dzieł sztuki, Kraków, dnia 22. 08. 1957. Obraz nabyty przez rodziców obecnych właścicieli w latach 1960-1970 w P.P. DESA. Na odwrocie fragment drukowanej nalepki: P.P. „DESA” / Sklep / Magazyn. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
6 000 zł

Juliusz KOSSAK: akwarela, karton, 32 x 39,5 cm,
sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880
Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967.
Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych.
(K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
„Patrol Krakusów w 1831 na zwiadach”, 1880
akwarela, karton, 32 x 39,5 cm, sygn. p.d.: Juliusz Kossak / 1880 Na odwrocie nalepka z orzeczeniem dr. Kazimierza Buczkowskiego z 8 lutego 1967. Obraz jest powtórzeniem kompozycji namalowanej ok. 1866, w zbiorach prywatnych. (K. Olszański, „Juliusz Kossak”, Wrocław 1988, s. 120, il. 178).
Cena wywoławcza:
50 000 zł

Wojciech KOSSAK: olej, tektura, 54 x 69,5 cm,
sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1936.
Na odwrocie autorski napis atramentem: Stwierdzam autentyczność  / podpisu mojego / Wojciech Kossak, oraz napis atramentem: Własność (nazwisko nieczytelne).
Obraz zakupiony w sklepie sieci „Veritas” w Warszawie w 1964.
„Patrol ułański nad morzem”, 1936
olej, tektura, 54 x 69,5 cm, sygn. l.d.: Wojciech Kossak / 1936. Na odwrocie autorski napis atramentem: Stwierdzam autentyczność / podpisu mojego / Wojciech Kossak, oraz napis atramentem: Własność (nazwisko nieczytelne). Obraz zakupiony w sklepie sieci „Veritas” w Warszawie w 1964.
Cena wywoławcza:
32 000 zł