Jan DUTKIEWICZ „Pejzaż z domem”, 1969

„Pejzaż z domem”, 1969

olej, tektura, 32,5 x 45 cm,
sygn. p.d.: J. Dutkiewicz 69

Cena wywoławcza:
2 400 zł

Malarz, uczeń F. Pautscha i S. Kamockiego w krakowskiej ASP, od 1945 związany ze śląskim środowiskiem artystycznym. W latach 1950-1977 był kierownikiem pracowni malarstwa krakowskiej filii ASP w Katowicach. Twórczość Dutkiewicza zdominowana jest zagadnieniami kolorystycznymi, w rozwiązaniach formalno-przestrzennych artysta chętnie nawiązywał do twórczości Cezanne`a.

Poz. 8, „Pejzaż z domem”, 1969 - kontakt