Jan NOWAK „Pejzaż śląski”, 1976

„Pejzaż śląski”, 1976

akryl, płótno naklejone na płytę, 60 x 60 cm,
sygn. p.d.: J. Nowak 1976
Na odwrocie drukowana nalepka autorska z tekstem ołówkiem: Ul. Skłodowskiej-Curie 6/9 / 43-100 Tychy / Tel. 27-32-94 / Jan Nowak / malarstwo / Pejzaż Śląski / akryl / 60 x 60 / 1976 / 10 000.-

Cena wywoławcza:
2 400 zł

Malarz, grafik, związany ze śląskim środowiskiem artystycznym, od 1960 mieszkaniec Tychów. Kształcił się w krakowskiej ASP i na Wydziale Grafiki w Katowicach, gdzie był również nauczycielem akademickim. Miał liczne wystawy indywidualne, brał udział w wielu wystawach sztuki polskiej za granicą, jego prace znajdują się w zbiorach m.in. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Sao Paulo, Biblioteki Kongresu w Waszyngtonie, Muzeum Narodowego w Warszawie. Uprawił malarstwo sztalugowe, z technik graficznych litografię, akwafortę, akwatintę, mezzotintę, suchą igłę, zajmował się rysunkiem, projektował plakaty i grafikę książkową. Jego prace nawiązują do tematyki miejskiego pejzażu, często zdominowanego przez artystów cyrkowych, ulicznych muzykantów, przechodniów.

Poz. 9, „Pejzaż śląski”, 1976 - kontakt