Zygmunt ROZWADOWSKI „Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

„Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936

olej, tektura, 62 x 96 cm,
sygn. p.d.: Z. Rozwadowski / 1936

Cena wywoławcza:
20 000 zł
Cena uzyskana:
33 000 zł

Malarz, związany z lwowskim środowiskiem artystycznym, jeden z autorów panoram „Bitwy pod Piramidami” i „Racławickiej”. Studiował u Jana Matejki w krakowskiej SSP (1883 -1891) oraz w akademii monachijskiej. W latach 1910-1920 był profesorem Szkoły Przemysłu Artystycznego we Lwowie. W swoim lwowskim mieszkaniu przy ul. Jabłonowskich prowadził w latach międzywojennych prywatne lekcje rysunku i malarstwa. Do jego ulubionej tematyki należała batalistyka, malował również sceny rodzajowe, pejzaże i portrety. Zmarł 23. 07. 1950 w Zakopanem

Poz. 29, „Dzień targowy w miasteczku na Kresach”, 1936 - kontakt