Aukcja nr 169 - 12.05.2018

MALARSTWO, GRAFIKA, FOTOGRAFIA, RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE
12 maja 2018 - godz. 16.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Al. W. Korfantego 6

Zapraszamy na wystawę przedaukcyjną w salonie Desy w Katowicach przy ul. Mariackiej 5
czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00
oraz w dniu aukcji w godz. 10.00 – 13.00

Aukcja nr 169 - 12.05.2018

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 19 cm,
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 38.
Author
Title
FIGURKA „ SIEDZĄCA TANCERKA” STEATYT
Details
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 19 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz. Katowice, ok. 1960. Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 38.
Cena wywoławcza:
550 zł 

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Aukcja nr 169 - 12.05.2018

: porcelana, farby naszkliwne, wym.: 4,5 x 14 x 8,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), znak drukowany zielony ZPS „Wałbrzych” w Wałbrzychu, czarną  farbą: W19 dek. 22322.2. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, ss. 103, 250)
Author
Title
FIGURKA „SALAMANDRA”, ok. 1960
Details
porcelana, farby naszkliwne, wym.: 4,5 x 14 x 8,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), znak drukowany zielony ZPS „Wałbrzych” w Wałbrzychu, czarną farbą: W19 dek. 22322.2. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, ss. 103, 250)
Cena wywoławcza:
Sprzedane 

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Aukcja nr 169 - 12.05.2018

: porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), wym.: 10,5 x 20 x 7,5 cm, projekt formy: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), z 1957, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: I. Gatys, R. Gatys „Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister – Wawel – Kristoff w Wałbrzychu, 1831-2014, il. s. 185)
Author
Title
FIGURKA „DZIK”, ok. 1960
Details
porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), wym.: 10,5 x 20 x 7,5 cm, projekt formy: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), z 1957, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: I. Gatys, R. Gatys „Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister – Wawel – Kristoff w Wałbrzychu, 1831-2014, il. s. 185)
Cena wywoławcza:
950 zł 
Cena uzyskana:
Sprzedane

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Aukcja nr 169 - 12.05.2018

: glina ryta, pobiałka, farby ceramiczne, szkliwienie, wys. 27,5 cm; kolista stopa, smukły trzon, owoidalny brzusiec, smukła szyjka z wydatnym wylewem; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: J. Broszkiewicz / Kuty.
Kuty, ok. 1930
Author
Title
WAZON POKUCKI JANA BROSZKIEWICZA
Details
glina ryta, pobiałka, farby ceramiczne, szkliwienie, wys. 27,5 cm; kolista stopa, smukły trzon, owoidalny brzusiec, smukła szyjka z wydatnym wylewem; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: J. Broszkiewicz / Kuty. Kuty, ok. 1930
Cena wywoławcza:
Sprzedane 

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt