12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

: 10 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym  tle stylizowane palmety i formy roślinne, oraz  reliefowe motywy par łabędzi; niesygnowane. Stan zachowania: kilka  dr. wyszczerbień na krawędziach.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960.
Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
KAFELKI STEATYT
10 kafelków, porcelana, farby naszkliwne, wym.: 15 x 15 cm; na groszkowanym tle stylizowane palmety i formy roślinne, oraz reliefowe motywy par łabędzi; niesygnowane. Stan zachowania: kilka dr. wyszczerbień na krawędziach. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz, Katowice, ok. 1960. Prezentowane kafelki nie były jak dotąd reprodukowane w publikacjach dotyczących Wytwórni Wyrobów Ceramicznych „Steatyt”.
Cena wywoławcza:
1000 zł
Cena uzyskana:
1 000 zł

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

: porcelana, farby naszkliwne, wym.: 4,5 x 14 x 8,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), znak drukowany zielony ZPS „Wałbrzych” w Wałbrzychu, czarną  farbą: W19 dek. 22322.2. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, ss. 103, 250)
FIGURKA „SALAMANDRA”, ok. 1960
porcelana, farby naszkliwne, wym.: 4,5 x 14 x 8,5 cm, projekt formy: Henryk Jędrasiak (1916-2002), znak drukowany zielony ZPS „Wałbrzych” w Wałbrzychu, czarną farbą: W19 dek. 22322.2. (Lit.: B. Banaś „Polski New Look. Ceramika użytkowa lat 50. i 60.”, Wrocław, 2011, ss. 103, 250)
Cena wywoławcza:

: porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), wym.: 10,5 x 20 x 7,5 cm, projekt formy: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), z 1957, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: I. Gatys, R. Gatys „Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister – Wawel – Kristoff w Wałbrzychu, 1831-2014, il. s. 185)
FIGURKA „DZIK”, ok. 1960
porcelana, czarna farba naszkliwna (natrysk), wym.: 10,5 x 20 x 7,5 cm, projekt formy: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006), z 1957, znak drukowany zielony ZPS „Krzysztof” w Wałbrzychu. (Lit.: I. Gatys, R. Gatys „Wzornictwo przemysłowe fabryki porcelany Krister – Wawel – Kristoff w Wałbrzychu, 1831-2014, il. s. 185)
Cena wywoławcza:
950 zł
Cena uzyskana:

: glina ryta, pobiałka, farby ceramiczne, szkliwienie, wys. 27,5 cm; kolista stopa, smukły trzon, owoidalny brzusiec, smukła szyjka z wydatnym wylewem; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: J. Broszkiewicz / Kuty.
Kuty, ok. 1930
WAZON POKUCKI JANA BROSZKIEWICZA
glina ryta, pobiałka, farby ceramiczne, szkliwienie, wys. 27,5 cm; kolista stopa, smukły trzon, owoidalny brzusiec, smukła szyjka z wydatnym wylewem; dekoracja ryta, wypełniona farbami w kolorach żółtym, zielonym, niebieskim i brązowym; na spodzie stopy ryta sygnatura: J. Broszkiewicz / Kuty. Kuty, ok. 1930
Cena wywoławcza:

: porcelana, farby naszkliwne, dekoracja Ada Chmiel; wazon z uchwytem wys. 15 cm, wazon naścienny w formie serca wys. 11,5 cm, patera dekoracyjna wym.: 18 x 16,5 cm;
znak drukowany czerwony: „Steatyt / ZB / Katowice, czarna farbą: CA (monogram wiązany Ady Chmiel) / ręcznie malowane.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1970.
DWA WAZONY I PATERA STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, dekoracja Ada Chmiel; wazon z uchwytem wys. 15 cm, wazon naścienny w formie serca wys. 11,5 cm, patera dekoracyjna wym.: 18 x 16,5 cm; znak drukowany czerwony: „Steatyt / ZB / Katowice, czarna farbą: CA (monogram wiązany Ady Chmiel) / ręcznie malowane. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz. Katowice, ok. 1970.
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
600 zł

: szkło topazowe, wys. 20 cm; kolista stopa, trzon i czara szlifowane w pionowe fasety, w dolnej partii czary trawiony, złocony fryz z amazonkami, sygn. grawerowana: A / Moser / Karlsbad / Cěcho- Slovakia.
Czechy, ok. 1925
W katalogu firmy Moser z 1925 forma prezentowanego wazonu jest opatrzona numerem 2737. ( J. Mergel, L. Pankova „Moser 1857-1997”, Moser, Karlovy Vary, 1997, s. 99).
WAZON MOSER
szkło topazowe, wys. 20 cm; kolista stopa, trzon i czara szlifowane w pionowe fasety, w dolnej partii czary trawiony, złocony fryz z amazonkami, sygn. grawerowana: A / Moser / Karlsbad / Cěcho- Slovakia. Czechy, ok. 1925 W katalogu firmy Moser z 1925 forma prezentowanego wazonu jest opatrzona numerem 2737. ( J. Mergel, L. Pankova „Moser 1857-1997”, Moser, Karlovy Vary, 1997, s. 99).
Cena wywoławcza:
1 350 zł
Cena uzyskana:
1 350 zł

: prostokątny korpus na 4 wygiętych nóżkach, wysklepiona pokrywa ze sterczyną na zawiasie, korpus i  pokrywa dekorowane grawerowanym motywem roślin i rocaille`ów, na pokrywie grawerowany wiązany monogram PZ;
wym.: 14,5 x 13 x 11 cm, waga 431 g, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika FR, węgierska cecha po 1965 dla sreber pr. 0,800.
Austro-Węgry, ok. 1900
SREBRNA CUKIERNICA SKRZYNKOWA
prostokątny korpus na 4 wygiętych nóżkach, wysklepiona pokrywa ze sterczyną na zawiasie, korpus i pokrywa dekorowane grawerowanym motywem roślin i rocaille`ów, na pokrywie grawerowany wiązany monogram PZ; wym.: 14,5 x 13 x 11 cm, waga 431 g, srebro pr. 3 (0,800), austro-węgierska cecha z lat 1872-1922, monogram złotnika FR, węgierska cecha po 1965 dla sreber pr. 0,800. Austro-Węgry, ok. 1900
Cena wywoławcza:
2 000 zł
Cena uzyskana: