12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

 Jan NOWAK: linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej,
53,5 x 60,3 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1976 r.; oł. l.d.: Linoryt  „Kłusownicy na bażanty”, oraz monogramem na płycie l.g.: J No 1976.
Prezentowany linoryt, z informacją „wł. autora”,  jest reprodukowany w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 169).
„Kłusownicy na bażanty”, 1976
linoryt, odbitka wykonana ręcznie bez użycia prasy graficznej, 53,5 x 60,3 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Nowak 1976 r.; oł. l.d.: Linoryt „Kłusownicy na bażanty”, oraz monogramem na płycie l.g.: J No 1976. Prezentowany linoryt, z informacją „wł. autora”, jest reprodukowany w: „Szczerze. Linoryty Jana Nowaka”, Muzeum Śląskie w Katowicach, 2014, il. s. 169).
Cena wywoławcza:
1 600 zł
Cena uzyskana:
4 600 zł

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 50 x 33,7 cm.
Fotografia eksponowana m. in . na wystawie: „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Górnym Śląsku”, Muzeum Śląskie, 03. 11. 2017 – 01. 04. 2018.
„Śląskie olimpijczyki”, l. 70. - 80. XX w.,
fotografia czarno-biała, papier, 50 x 33,7 cm. Fotografia eksponowana m. in . na wystawie: „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Górnym Śląsku”, Muzeum Śląskie, 03. 11. 2017 – 01. 04. 2018. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
700 zł
Cena uzyskana:
1 600 zł

Stanisław GADOMSKI: fotografia czarno-biała, papier, 33,3 x 30 cm.
Muzeum Miejskie w Tychach posiada w swoich zbiorach egzemplarz prezentowanej fotografii przekazany przez Stanisława Gadomskiego, zdjęcie na odwrocie opatrzone jest imieniem i nazwiskiem autora, adresem oraz  tytułem „Górniczy polonez”.
„Górniczy polonez”
fotografia czarno-biała, papier, 33,3 x 30 cm. Muzeum Miejskie w Tychach posiada w swoich zbiorach egzemplarz prezentowanej fotografii przekazany przez Stanisława Gadomskiego, zdjęcie na odwrocie opatrzone jest imieniem i nazwiskiem autora, adresem oraz tytułem „Górniczy polonez”. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
550 zł
Cena uzyskana:
600 zł

: fotografia czarno-biała, 29 x 23 cm,
zdjęcie do filmu w reżyserii Aleksandra Herza,
na odwrocie pieczęć: Ziemia Obiecana; napis ołówkiem: Dnia 5 kwietnia 1931 r. / (tekst nieczytelny). Stan zachowania: krawędzie marginesów z otworkami po pineskach, dolne narożniki wyszczerbione. (Źródło: fototeka.fn.org.pl)
„Jadwiga Smosarska w ‘Ziemi Obiecanej’”, 1927
fotografia czarno-biała, 29 x 23 cm, zdjęcie do filmu w reżyserii Aleksandra Herza, na odwrocie pieczęć: Ziemia Obiecana; napis ołówkiem: Dnia 5 kwietnia 1931 r. / (tekst nieczytelny). Stan zachowania: krawędzie marginesów z otworkami po pineskach, dolne narożniki wyszczerbione. (Źródło: fototeka.fn.org.pl)
Cena wywoławcza:
400 zł

: porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 19 cm,
znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice.
Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz.
Katowice, ok. 1960.
Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 38.
FIGURKA „ SIEDZĄCA TANCERKA” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, złocenie, wys. 19 cm, znak drukowany srebrny: „Steatyt / ZB / Katowice. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz. Katowice, ok. 1960. Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 38.
Cena wywoławcza:
550 zł

: porcelana, farby naszkliwne,  wys. 23 cm,
znak drukowany fioletowy: „Steatyt / ZB / Katowice.
Katowice, ok. 1960.
Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 30.
FIGURKA „TANCERKA” STEATYT
porcelana, farby naszkliwne, wys. 23 cm, znak drukowany fioletowy: „Steatyt / ZB / Katowice. Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych „Steatyt” Zygmunt Buksowicz. Katowice, ok. 1960. Podobna figurka, wł. Muzeum Historii Katowic w Katowicach, reprodukowana w: B. Banaś „Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych Steatyt w Katowicach”, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Wrocław, 2015, il. s. 30.
Cena wywoławcza:
550
Cena uzyskana: