12 maja 2018 - godz. 16.00

czynną w dniach od 7 do 11 maja w godz. 10.30 – 18.00

Leon WYCZÓŁKOWSKI : miękki werniks, ruletka, stan II, 27,9  x 30,5 cm; 36 x 41,2 (papier),
sygn. oł.  p.d.: LWyczół 906.
Na odwrocie napis ołówkiem: Leon Wyczółkowski / Góral 20 rs / (Szymon Tatar), oraz napis ołówkiem w języku niemieckim: Vrm Guten (napis nieczytelny).

W Kolekcji Grafiki Polskiej Muzeum Narodowego w Warszawie znajduje się odbitka prezentowanej grafiki (nr inwentarza: Gr.Pol.5484) - z podpisem i datą: LWyczół 906, oraz z podobnym napisem na odwrocie –  opatrzona informacją, że jest to odbitka stanu drugiego. W kolekcji muzeum znajduje się również odbitka stanu pierwszego (Gr.Pol.4813).
(Źródło:http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=33031&show_nav=true&full_screen=true#).
Grafika reprodukowana m. in. w: Maria Twarowska „Leon Wyczółkowski”, Auriga, Warszawa 1962, il. 64.
„Szymon Tatar. Głowa górala z fajką”, 1906
miękki werniks, ruletka, stan II, 27,9 x 30,5 cm; 36 x 41,2 (papier), sygn. oł. p.d.: LWyczół 906. Na odwrocie napis ołówkiem: Leon Wyczółkowski / Góral 20 rs / (Szymon Tatar), oraz napis ołówkiem w języku niemieckim: Vrm Guten (napis nieczytelny). W Kolekcji Grafiki Polskiej Muzeum Narodowego w Warszawie znajduje się odbitka prezentowanej grafiki (nr inwentarza: Gr.Pol.5484) - z podpisem i datą: LWyczół 906, oraz z podobnym napisem na odwrocie – opatrzona informacją, że jest to odbitka stanu drugiego. W kolekcji muzeum znajduje się również odbitka stanu pierwszego (Gr.Pol.4813). (Źródło:http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion/docmetadata?id=33031&show_nav=true&full_screen=true#). Grafika reprodukowana m. in. w: Maria Twarowska „Leon Wyczółkowski”, Auriga, Warszawa 1962, il. 64.
Cena wywoławcza:
3 400 zł
Cena uzyskana:
7 200 zł

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - czytaj więcej

Poz. , Aukcja nr 169 - 12.05.2018 - kontakt

Wacław Waśkowski: drzeworyt, 13 x 9,4 cm,
sygn. oł. l.d.: WWaśkowski; oł. p.d.: 1934; monogramem wiązanym na klocku p.d.: WW.
Na odwrocie firmowa nalepka: M. Pozowski / Introligatornia / Skład ram i obrazów / Stanisławów / (ulica nieczytelna) 11.
Drzeworyt reprodukowany w : Jan Skłodowski „Tatry i Podhale w drzeworycie”, Wyd. Sport i Turystyka, Warszawa, 1993.
„Górale”, 1934
drzeworyt, 13 x 9,4 cm, sygn. oł. l.d.: WWaśkowski; oł. p.d.: 1934; monogramem wiązanym na klocku p.d.: WW. Na odwrocie firmowa nalepka: M. Pozowski / Introligatornia / Skład ram i obrazów / Stanisławów / (ulica nieczytelna) 11. Drzeworyt reprodukowany w : Jan Skłodowski „Tatry i Podhale w drzeworycie”, Wyd. Sport i Turystyka, Warszawa, 1993. *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
380 zł
Cena uzyskana:

 Jan WAŁACH : drzeworyt, bibułka, 31,5 x 29 cm,
sygn. oł. p.d.: Jan Wałach
Stan zachowania: dr. ubytek bibułki przy prawym dolnym narożniku.
(Lit.: ks. Henryk Pyka „Jan Wałach 1884-1979”, katalog wystawy, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Katowice, 1999, s. 61).
„Ojcze nasz (Łupieżowiec modlący się)”, ok. 1939
drzeworyt, bibułka, 31,5 x 29 cm, sygn. oł. p.d.: Jan Wałach Stan zachowania: dr. ubytek bibułki przy prawym dolnym narożniku. (Lit.: ks. Henryk Pyka „Jan Wałach 1884-1979”, katalog wystawy, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach, Katowice, 1999, s. 61). *opłata droit de suite
Cena wywoławcza:
600 zł
Cena uzyskana:
900 zł

 Witold WOJTKIEWICZ: autolitografia kredką, z „Teki Melpomeny”, 33,7 x 19,9 cm,
sygn. na kamieniu l.d.: W Wojtkiewicz.
Teka wydana w Zakładzie Litograficznym A. Pruszyńskiego, Kraków 1904.
Grafika reprodukowana m. in. w : „Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, katalog wystawy z 1976, Muzeum Narodowe, Kraków 1989, t. 2, s. 125;  „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, praca zbiorowa, Muzeum Narodowe, Kraków 2012, il. s. 71; „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, il. s. 9.
„Jadwiga Mrozowska jako Psyche w sztuce Jerzego Żuławskiego Eros i Psyche”, 1904
autolitografia kredką, z „Teki Melpomeny”, 33,7 x 19,9 cm, sygn. na kamieniu l.d.: W Wojtkiewicz. Teka wydana w Zakładzie Litograficznym A. Pruszyńskiego, Kraków 1904. Grafika reprodukowana m. in. w : „Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, katalog wystawy z 1976, Muzeum Narodowe, Kraków 1989, t. 2, s. 125; „Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900”, praca zbiorowa, Muzeum Narodowe, Kraków 2012, il. s. 71; „Między ironią a melancholią. Witold Wojtkiewicz 1879-1909”, Muzeum Śląskie w Katowicach, maj – lipiec 1999, il. s. 9.
Cena wywoławcza:
5 000 zł
Cena uzyskana: